Dziecko w Oknie Życia Caritas

30 kwietnia 2024
Aktualności - Dziecko w Oknie Życia Caritas
Co nowego
W Oknie Życia znajdującym się na terenie Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie Borowej Wsi we wtorek 30 kwietnia 2024 r. znaleziono dziewczynkę. Na miejsce, wezwano pogotowie i policję. Dziewczynka została przebadana przez personel medyczny, który określił, że jest zdrowa. Niemowlę zostało zabrane przez pracowników służby zdrowia na dalszą obserwację i opiekę. To już drugie dziecko, które znalazło się w naszym Oknie Życia.
Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić swoje nowonarodzone dziecko. Zlokalizowane jest zawsze w dostępnym, a zarazem dyskretnym miejscu, otwartym przez całą dobę. Jest ostatecznością w tych wypadkach, gdzie nie doszło do zrzeczenia się praw rodzicielskich i przekazania dziecka do adopcji drogą prawną. Z jednej strony ma zapobiegać porzuceniom niemowląt a z drugiej, być nieustannym głosem za życiem oraz alternatywą dla wyboru śmierci i aborcji.
Okno życia to ratunek dla nowonarodzonego dziecka. Okno życia to miejsce, poprzez które Bóg pamięta i troszczy się o tych najmniejszych i bezbronnych. Okno życia to znak Miłości Boga, który pragnie, aby każde życie, nawet to najmniejsze, było chciane i kochane.
Na terenie archidiecezji katowickiej znajduje się pięć Okien Życia:
• Klasztor Sióstr św. Jadwigi, ul. Leopolda 1, 40-210 Katowice
• Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie Borowej Wsi, ul. Gliwicka 366, 43-190 Mikołów
• Klinika Epione, ul. Piotrowicka 68, 40-723 Katowice
• Dom Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza, ul. Przyjaźni 229, 41-948 Piekary Śląskie
• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2, aleja Jana Pawła II 7, 44-330 Jastrzębie Zdrój
ikona udostępnij Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera

Odwiedź nasze serwisy