Finał zbiórki dla Ryszarda

26 stycznia 2024
Aktualności - Finał zbiórki dla Ryszarda
Co nowego

Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki

Pan Ryszard – dobry duch Lędzin. Człowiek, którego zna cała okolica, po której od dawna poruszał się swoim elektrycznym wózkiem.‍ Znany przede wszystkim z tego, że pomaga innym. Mimo swojej niepełnosprawności wszędzie go pełno. Zawsze angażował się w wiele akcji charytatywnych. Dzisiaj sam jest w potrzebie. Stwardnienie rozsiane, z którym się zmaga to przewlekła choroba, która wpływa na układ centralny, atakując nerwy. Trudności w chodzeniu, zaburzenia równowagi oraz problemy z mową i koordynacją ruchową, to znane konsekwencje schorzenia. Przez pogorszenie się jego stanu zdrowia, Rysiek od kilku miesięcy nie był w stanie o własnych siłach wyjść z domu. Teraz ma się to zmienić.

Lędziny we wspólnej akcji

Dzięki władzom miasta Lędziny, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Lędzinach. Teatru dla Dorosłych w Bieruniu i Ośrodkowi Caritas Błogosławiona Karolina, udało się zrealizować imprezę charytatywną, z której dochód zasili zbiórkę finansową prowadzoną od kliku tygodni na rzecz Pana Ryszarda. Dzięki niej zakupiony zostanie specjalistyczny podnośnik, który umożliwi mu bardziej samodzielne funkcjonowanie. Podczas charytatywnego spotkania udało zebrać się dokładnie 7.350,57 zł.

„Choćbym mówił językami ludzi i aniołów…”

Jako wierzący, wiemy że cuda się zdarzają. Z drugiej strony, każdy z nas zna jedną z ważniejszych myśli Św Pawła. 1 Kor 13,1 „Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.” Św. Paweł zdaje się mówić, że człowiek bez miłości jest pusty -„…jak cymbał brzmiący…”. Miłość bliźniego, to rzecz bardzo potrzebna! Również, a może zwłaszcza dla tych, którzy ją niosą. Dlaczego? Ponieważ nic innego na świecie nie rozwija tak bardzo naszego człowieczeństwa. Każdy z nas może realizować przykazanie miłości na różne sposoby. Niektóre z nich to dobroczynność, uczestnictwo w wolontariacie, hojność, budowanie przyjaźni i bliskości z tymi, którzy się źle mają. W Caritas staramy się zatroszczyć o wszystkich, którzy tego potrzebują. To nasza misja. Dlatego uruchomiliśmy portal Dobrodaj, gdzie co jakiś czas pomagamy zbierać fundusze na różne cele. Nasi darczyńcy, czyli krótko mówiąc – WY! ufundowaliście już wiele dobra. Za pośrednictwem www.dobrodaj.pl wsparliście Bazylikę w Piekarach po pożarze ochronki, ufundowaliście niepełnosprawnym z Borowej Wsi wyjazd na wycieczkę marzeń, podczas wojny nieśliście pomoc tym, którzy przed nią uciekali. Drodzy mieszkańcy Archidiecezji Katowickiej, darczyńcy, wolontariusze, przyjaciele – dziękujemy Wam za Miłość, którą niesiecie.
zdjecie

Dobrodaj

Zwracamy się również z drobnym apelem. Chcemy, aby #DobroDaj działał dalej i rozwijał się oferując wsparcie chorym, ubogim, samotnym. Zapraszamy wszystkich do działu kontakt  https://caritas.katowice.pl/o-nas/kontakt/ . Jeśli w Waszej okolicy jest ktoś, kto tak jak Pan Ryszard oczekuje na swój mały cud, bądźmy gotowi do konkretnego działania. W tym celu prosimy o kontakt z działem mediów (michal.bednarczyk@caritas.katowice.pl) wszystkich tych, którzy widzą obok siebie osoby w trudnej sytuacji, a my dołożymy wszelkich starań, aby codziennych cudów było więcej.
ikona udostępnij Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera

Odwiedź nasze serwisy