Dzień Dobra 2024

13 kwietnia 2024
Aktualności - Dzień Dobra 2024
Co nowego

14 kwietnia Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz Miastem Katowice zaprasza na imprezę pod nazwą Dzień Dobra. Wydarzenie będzie miało miejsce na ul. Jordana, przed Wydziałem Teologicznym UŚ.

Dzień Dobra uświetnią koncerty w wykonaniu Arki Noego, Full Power Spirit oraz Magdy Anioł. Uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z działalnością wolontariuszy i organizacji charytatywnych, odwiedzając również specjalnie na tę okazję przygotowane stoiska i atrakcje tematyczne, Miasteczko Dobra, Miasteczko zabaw, a także skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Katowickie wydarzenie to odpowiedź na powszechne przekonanie, że wśród nas coraz więcej egoizmu i obojętności. Tymczasem dobrych uczynków nie brakuje. Najlepszy dowód na to stanowią dzieła Caritas Archidiecezji Katowickiej, które od lat udziela wsparcia osobom niepełnosprawnym, ubogim, słabszym. Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pomoc niosą wolontariusze oraz liczne Ośrodki Caritas. Dla nich wspieranie innych to naturalny odruch serca, a nie moralny przymus. Cieszy fakt, że tak wielu wśród nich jest ludzi młodych, czujących empatię wobec drugiego człowieka. Co więcej, często traktują oni wolontariat jako sposób na życie, a nawet obywatelską postawę i podejmują działania pomocowe na co dzień, nie od święta. Będzie także okazja, by zostać wolontariuszem i dołączyć do tych, którzy niosą dobro.

Dzień dobra nie będzie radosnym celebrowaniem abstrakcyjnego dobra, ale stanie się okazją, by zaprosić nas wszystkich do wspierania potrzebujących. Dzień Dobra służy bowiem przede wszystkim temu, aby budować i wzmacniać społeczną świadomość na temat tego, jak wielu ludzi wśród nas i obok nas nie jest w stanie samemu pokonać życiowych trudności. Z drugiej strony, wciąż za rzadko docierają do nas informacje o tym, ile dobrego udało się już zrobić; jak wielu ludziom Caritas Archidiecezji Katowickiej pomogło w zmianie sytuacji życiowej, a nawet losu. Kwietniowe wydarzenie służy również upowszechnieniu takiej wiedzy. To ważne bowiem, żebyśmy zdawali sobie sprawę zarówno z faktu, jak wiele już uczyniono, jak i z tego, ile jeszcze pozostało do zrobienia.

Transmisja z Dnia Dobra niedziela 14.04.2024 r.:

ikona udostępnij Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera

Odwiedź nasze serwisy